KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16091024
nr 1609 1024
Konstantin Szewczenko
(1915-1991), Polen
Oljemålning, Signerad, Rabbi håller gudstjänst. Olja på pannå, 32x21 cm, yttermått inklusive ram: 40x29 cm
Konstantin Szewczenko, konstnär född 1915, död 1991.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 25 mars 2024
kl 20:42:23
25/3 19:44:38
- Klassiska
25 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Konstantin Szewczenko
Läs mer om Konstantin Szewczenko